Yurtdışına Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 15 Şey

1- YARA BANDI

Ufak tefek yaralanmalarınız dışında, özellikle ayakkabınız vurduğunda ilk arayacağınız şey olabilir. Yanınıza bir kaç paket almanızda fayda var.

2- ASMA KİLİT

Bu kalacağınız otele ve yere göre değişkenlik gösterebilir. Hırsızlık sorunlarına çözüm olarak, dolabınızı, çantanızı, bavulunuzu kitlemek için yanınızda bir kilit bulundurun 🙂

3- POWERBANK – TAŞINABİLİR ŞARJ

Çok güzel bir yerin fotoğrafını çekecekken veya tam ihtiyacınız varken, şarjınız bittiğinde hemen bir priz bulup telefonunuzu şarj etmek çok zor olabilir. Böyle zamanlarda çok kullanışlı ve kurtarıcı olan bir powerbank çantanızdan ayırmamanız gerekenlerden.

4- ŞAL

Bir şal sizi hem soğuktan, hem sıcaktan korur. Ayrıca Vatikan gibi dini yerlere gittiğinizde kıyafetiniz çok açık ve uygun değilse almayabiliyorlar. Bu zamanlarda üstünüze sarmak için de ihtiyacınız olabilir.

5- YAĞMURLUK

Yazında gitseniz, kışında gitseniz yağmurluk mutlaka almanız gereken bir şey. Öyle kalın bir yağmurluk taşımanıza da gerek yok, incecik her yerde satılan poşet tarzında bir yağmurluğu çantanızın bir köşesine koyabilirsiniz. Hava güneşliyken birden sırılsıklam olabilme ihtimalinize karşı ihtiyaç duyabilirsiniz.

6- TUVALET KAĞIDI – PEÇETE

Böyle söyleyince biraz komik gelebilir ama oteller hariç bazı yerlerde hiç bulunmayabiliyor. O yüzden her türlü ihtiyacnız için peçete türü bir şey yanınızda bulundurmanız iyi olabilir 🙂

7- SİNEK KOVAR

Bu gideceğiniz yere göre hem sivrisinek ısırıklarından korunmak için, hem de kaldığınız yerde bulunan böcekler için ihtiyaç duyabilirsiniz. Bungalov tarzı evlerde kalmak istiyorsanız özellikle böcek ilacı çok iş görebilir.

8- BOYUN ÇANTASI

Pasaportunuzu, belgelerinizi ve paralarınızı koyabileceğiniz minik bir boyun çantası yaşayabileceğiniz hırsızlıklar için güvenli ve kaybetmemeniz için önemli olabilir.

9- RAHAT SPOR AYAKKABI

Yurtdışında ulaşım çok gelişmiş evet bir çok yere metrolar trenler var ama bir o kadar da yürünecek, gezerek görülecek çok yer var. Bu noktada rahat bir spor ayakkabı hayat kurtarıcı olabiliyor.

10- SIRT ÇANTASI

Kol çantasıyla seyahata çıkmak gibi bir eziyet daha yoktur sanırım. Her ne kadar otelden çıkıp, otele dönecek olsanız dahi yinede içinde pasaport, cüzdan, su, fotoğraf makinesi, hırka gibi eşyalarınızı koyacak rahat bir sırt çantanızın bulunması kolaylık sağlayacaktır.

11- BİR TAKIM ŞIK KIYAFET

Dağ tepe çıkıp, metro istasyonlarında uyuyacağım gibi bir planınız olabilir fakat görmek isteyeceğiniz bazı ünlü yerlerde olacaktır mutlaka. Viyana’da şık bir restauranta, Monaco’da bir Casino’ya veya herhangi farklı lüks bir yere girmek için şık bir kıyafet şart.

12- POŞET

Kirli kıyafetleriniz için veya herhangi bir yerde denize girdiğinizde ıslak kıyafetlerinizi koymak için arayacağınız bir ürün olacaktır.

13- ISLAK MENDİL

Yemek yediğinizde, üstünüz çamurlandığında, tuvaletlerde ve hemen hemen herşeyde ihtiyacınız olacak bir şey.

14- KAĞIT SABUN

Temizliğine önem veren titiz insanlar için bu çok önemli bir ayrıntı. Her girdiğiniz lavaboda veya başka yerlerde sabun bulamayabiliyorsunuz. Yanınızda koca kalıp sabun taşımakta çok zor olsa gerek. Bu kağıt sabunlar çok kullanışlı olabiliyorlar.

15- SEYAHAT YASTIĞI

Bu yastıklar pek işlevsiz gibi görünselerde bulunduğunuz yerde trende, otobüste, metroda uyumak için çok yardımcı oluyorlar.

Post Author
Cansu Çekirdekoğlu

Yorum Yap

Join to instagram

Daha fazlası için: