İSTANBUL’UN EN İYİ 10 KAHVALTICISI

 GRANDMA – NİŞANTAŞI

Çok çeşitli tatlı ve tuzlu bölümü var. Tam bir Bakery örneği. Ekmek yapımında da çok iddialılar. Chemex kahveleriyle de iddialı bu mekan kahve durağı olarakta kullanılabilinir. Fiyatları da uyguna yakındır. 30-40 tl

adres:Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk. No:38, 34365 Şişli/İstanbul

 MANGERİA – BEBEK

Boğaza bakan meşhur balkonlarıyla bilinen bu mekan haftanın her günü her saati kahvaltı servisi yapıyor. Kendi yapımları reçelleri, ekmekleri bulunuyor. Fiyat olarak çok uygun diyemeyeceğim hatta hiç uygun diyeceğim. Yeşil çay 17 tl ordan hesap edin. Performans, lezzet, manzara olarak eşsiz fakat pahalı.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, No 69, Kat 4, Beşiktaş, İstanbul

 EMEK CAFE – YENİKÖY

İsmi gibi Emek bir cafe. Modern değil samimi olan bu cafede çok fazla kahvaltı çeşidi yok fakat kavurmalı menemeni denemeye değer.

adres:Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 57, Sarıyer, İstanbul

 VAN KAHVALTI EVİ – CİHANGİR

Bol çeşitli Van kahvaltı sofraları çoğu kişinin favori mekanlarındandır. Yöresel lezzetlirine ek olarak çeşitlilik yüksektir.

adres:Kılıçali paşa mah, Defretdar yokuşu 52/A, 34425 Beyoğlu/İstanbul

 KAHVE 6 – CİHANGİR

Listemdeki en samimi mekan burasıdır diyebilirim. Bu küçük tatlı mekan sohbet etmek, kafa dinlemek için çok ideal. Çok çeşitli çayları mevcut.

Not: Hayvan kabul ediyorlar. Fobiniz var ise zorluk çekebilirsiniz.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Anahtar Sokak, No 13/A, Beyoğlu, İstanbul

ANDA KARAKÖY

Son zamanlarda popüler olan bu mekan karaköy’ün göbeğinde yer alıyor. Pancake’leri çok lezzetli. Çok büyük olmayan bu mekanda sıcak bir ortam bulabilirsniz. Çalışanlarının ilgililiği ve güleryüzlülüğü de artı puan. İki kişilik serpme kahvaltı( pancake dahil) 38tl.

adres:Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Yuva Sokak, No 3/A, Beyoğlu, İstanbul

 BEŞİKTAŞ KAHVALTICILAR SOKAĞI

Beşiktaş’a gelip buraya gelmeyen yoktur sanırım. Sabah akşam kahvaltı yapabileceğiniz yegane yer. Fiyatlar çok uygun. Her daim dolu olan bu sokakta benim favori yerim Faruk oluyor. Bilmiyorum neden ama bana daha samimi geliyor. Bu mekan sahibinin tost yapıp satmasıyla başlayıp şimdilerde kahvaltıcı olarak devam ediyor.

adres: Ihlamurdere Cad./şair Veysi Sok. 4/E-F

 CAFE NAR – RUMELİ HİSARI

Lokma’nın komşusu olan bu mekan hem yaz hem kış için ideal bir yer. Özel kahvaltı tabakları bulunuyor. Beril, Yiğit özel tabaklarının yanına Paris, Amsterdam gibi tabakları da söylebiliyorsunuz. Kahvaltı tabaklarının her biri çok zengin ve doyurucu. Fiyat olarak tabakları 20-34 tl arası. Burdada ayrı ayrı söylemek mümkün.

Adres: Yahya Kemal Cad. No: 16/B Rumelihisarı,.

 LOKMA – RUMELİ HİSARI

Menüsünün çeşitliliği ve lezzetliliği ile hafta sonu kahvaltı mekanlarının vazgeçilmezlerindendir. Ayrı ayrı söyleyebildiğiniz için fiyat konusu kişisine göre değişir. 25-30 liraya tek kişi doyabildiğiniz gibi bunun üstü fiyatlara masayı donatadabilirsiniz. Manzara da eklenince buna favori yerlerden biri oluyor.

adres:Rumelihisarı Mah. Yahya Kemal Cad. No:18, Rumelihisarı/İstanbul – Avrupa

not: haftasonu çok yoğun olduğu kimi zaman sıra beklemeyi hesap edin.

BİG CHEFS – TARABYA

Sakin ve leziz bir kahvaltının yanına deniz manzarası da eklenince söze çok gerek olmuyor.

Post Author
Cansu Çekirdekoğlu

Yorum Yap

Join to instagram

Daha fazlası için: